Montecatini • Siena • San Gimignano • Elba • Portoferraio • Piza • Chianti • Florencja


Uwieczniana na niezliczonych obrazach i fotografiach, opisywana w literaturze i filmowana Toskania jest najbardziej artystycznym regionem Włoch. Ziemia, po której chodzili Leonardo da Vinci, Dante i Michał Anioł, jest nie tylko bogata w nieskończone skarby sztuki i architektury, ale słynie także z przepięknych, rozmarzonych krajobrazów, które od wieków były natchnieniem dla artystów.

1. dzień.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

2. dzień.
Przyjazd do hotelu w MONTECATINI, miejscowości uzdrowiskowej znanej już w XIII w. z właściwości uzdrowiskowych tamtejszych wód termalnych. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po renomowanym kurorcie z elegancką zabudową uzdrowiskową i malowniczą starówką na wzgórzu. Wjazd kolejką do najstarszej części miasta – Montecatini Alto – położonej na wzgórzu, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę. Powrót do hotelu. Nocleg.

3. dzień.
Śniadanie. Przejazd do SIENY. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra, spacer po via di Cittá z pięknymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego miastem pięknych wież. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, via San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Powrót do hotelu, nocleg.

4. dzień.
Śniadanie. Całodzienna fakultatywna wycieczka (za dodatkową opłatą na miejscu) na ELBĘ. Przejazd do Piombino i promowanie na Elbę. Przyjazd do PORTOFERRAIO. Wycieczka do najpiękniejszych zakątków wyspy słynnej z malowniczych pejzaży i pobytu Napoleona. Powrót do Portoferraio. Wizyta w Villa dei Mulini – rezydencji Napoleona na wygnaniu. Przeprawa promowa do Piombino. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień.
Śniadanie. Przyjazd do PIZY. Spacer po placu Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, wizyta w katedrze i baptysterium.Kolejno przejazd do CHIANTI – słynnego regionu miedzy Florencją a Sieną, z winnicami i pięknymi miasteczkami. To właśnie stąd pochodzi jedno z najsłynniejszych włoskich win: Chianti Classico. Krótkie zwiedzanie miejscowości Greve in Chianti i Radda in Chianti, uważanej za stolicę Chianti. Przejazd przez Castellina in Chianti i Querce Grossa do Vagliagli. Degustacja lokalnych win i zakąsek. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień.
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI. 9 – godzinne zwiedzanie stolicy Toskanii. Zwiedzanie wnętrza kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio – Mostu Złotników – ze sklepikami jubilerskimi. Program kończy indywidualne zwiedzanie galerii Uffizi – najwspanialszej galerii malarstwa we Włoszech. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

7. dzień.
Przyjazd do Polski.

Wydarzenia:
5-7 kwietnia – festiwal tanga w Montecatini Terme

Świadczenia:
4 noclegi w hotelu klasy turystycznej*** w okolicy Florencji; 2-os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 4 śniadania • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 115EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka na Elbę: 35 EUR/os. (bez biletów wstępu ok. 20 EUR); wymagane min. 35 osób.Dopłata do obiadokolacji/os.: 200 PLN.